<<< Powrót

Panteon Zdobywców

Klubowicze

Arkusz weryfikacji elektronicznej

Weryfikacja

Odznaki

Regulamin

KRZYŻ NA GÓRSKIM SZLAKU

„KRZYŻ NA GÓRSKIM SZLAKU” to odznaka turystyczna obowiązująca od 1 stycznia 2019 roku. Jest to prywatny projekt, inicjatywa Przodownika Turystyki Górskiej. Kornatka Łukasz przy pomocy i współpracy z Oficyną Wydawniczą „Rewasz” przygotował specjalną książeczkę jako propozycję dzienniczka wycieczek. 

 

Celem odznaki jest popularyzacja turystyki górskiej i krajoznawczej oraz zachęcanie do systematycznego poznawania polskich gór. Zachęca do odwiedzenia miejsc o których większość z Nas nie miała pojęcia bądź miejsc których nigdy by nie odwiedziła gdyby nie ten projekt. Odznakę uzyskuje się poprzez zdobycie szczytów pasm i masywów górskich w Polsce, ujętych w załączonym wykazie. Okres zdobywania odznaki jest nieograniczony, szczyty zdobyte przed datą ustanowienia odznaki będą brane pod uwagę. Podstawą weryfikacji odznaki jest specjalnie wydana książeczka wycieczek prowadzona przez zdobywającego.
 

Odznaka „Krzyż na górskim szlaku” obejmuje szczyty na których postawiono/umieszczono krzyż na samym wierzchołku lub w okolicach kopuły szczytowej,  na który prowadzi znakowany szlak turystyczny (jak też w jego pobliże w zależności od przebiegu szlaku).